fbpx

Náš robot není masožravec! Je vegetarián

EATR_Artist_View

Umělcova představa robůtků EATR v akci. Kresba Robotic Technology Inc.

Tahle zpráva rozhodně zlepší náladu. Bohužel nejsem jejím původním zdrojem, ale i tak by byl hřích se nepodělit (poděkování směřuje v tomto případě k Danger Roomu a Defensetech.org).

Jenom rychlý předkrm, než přijde hlavní chod. Dvě společnosti – Robotic Technology  Inc. a Cyclone Power Technologies pracují na robotovi určenému k civilnímu i vojenskému použití (jedním ze zájemců je i Defense Advanced Research Projects Agency – DARPA). Zásadní výhodou tohoto robota oproti jiným je, že dle řady vzorů v přírodě si hledá sám potravu (využívá biomasy, pokud nevíte co to je, zeptejte se Kateřiny Jacques). Díky tomu je schopen pohybovat se v terénu a plnit úkoly hodně dlouho, dokud nenarazí na oblast, kde nic, ale vůbec nic není. Toto zařízeníčko se jmenuje EATR neboli Energetically Autonomous Tactical Robot.

A co se nestalo, v médiích se najednou začaly objevovat informace, například na FOXNews.com, že nebohý EATR bude jíst zvířátka či dokonce ostatky lidí (že živé, to snad nikoho nenapadlo). Nebyla to pravda. Takže server FOXNews.com byl nucen svou zprávu po prohlášení, které vydalo Cyclone Power Technologies uvést na správnou míru: EATR skutečně není masožravec, respektive na větší si netroufne.

Ono výše zmíněné firemní prohlášení skutečně stojí za to, takže si jej zde dovoluji přetisknout celé:

POMPANO BEACH, FL, July 16, 2009. In response to rumors circulating the internet on sites such as FoxNews.com, FastCompany.com and CNET News about a “flesh eating” robot project, Cyclone Power Technologies Inc. (Pink Sheets: CYPW) and Robotic Technology Inc. (RTI) would like to set the record straight: This robot is strictly vegetarian.
On July 7, Cyclone announced that it had completed the first stage of development for a beta biomass engine system used to power RTI’s Energetically Autonomous Tactical Robot (EATR™), a Phase II SBIR project sponsored by the Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA), Defense Sciences Office. RTI’s EATR is an autonomous robotic platform able to perform longrange, long-endurance missions without the need for manual or conventional re-fueling.
RTI’s patent pending robotic system will be able to find, ingest and extract energy from biomass in the environment. Despite the far-reaching reports that this includes “human bodies,” the public can be assured that the engine Cyclone has developed to power the EATR runs on fuel no scarier than twigs, grass clippings and wood chips – small, plant-based items for which RTI’s robotic technology is designed to forage. Desecration of the dead is a war crime under Article 15 of the Geneva Conventions, and is certainly not something sanctioned by DARPA, Cyclone or RTI.
“We completely understand the public’s concern about futuristic robots feeding on the human population, but that is not our mission,” stated Harry Schoell, Cyclone’s CEO. “We are focused on demonstrating that our engines can create usable, green power from plentiful, renewable plant matter. The commercial applications alone for this earth-friendly energy solution are enormous.”

Nezačíná takhle nějak spousta science-fiction? Nějaká firma vydá prohlášení, že potvora, kterou vyrábí je neškodná, ba co víc, že je jen prospěšná, dokud nepozabíjí polovinu planety.

Profilový obrázek
František Šulc
ADMINISTRATOR
PROFILE

Ďalší články


Nejnovější komentáře