fbpx

Jejda, chybičku udělá i mluvčí Talibanu…

Před týdnem rozeslal mluvčí Talibanu jako obvykle e-mail se zprávou stovkám lidí. Tentokrát se ovšem vloudila chybička – odhalil e-mailové adresy příjemců. Namísto toho, aby je zachoval skryté, jako tomu bylo dosud, dal je v editoru do špatného řádku.

The email was a press release he received from the account of Zabihullah Mujahid, another Taliban spokesperson. Ahmedi then forwarded Mujahid’s email to the full Taliban mailing list, but rather than using the BCC function, or blind carbon copy which keeps email addresses private, Ahmedi made the addresses public.

Seznam, který se dá nalézt na stránkách Michaela Yona obsahuje na 400 jmen. Většina z nich jsou novináři, ale dají se mezi nimi nalézt i provinční guvernér, zákonodárce, akademici, aktivisté a další. Počet e-mailů od Talibanu prý poslední dobou roste, což souvisí s koncem bojové sezóny:

The increase coincides with the end of the annual Taliban fighting season, prompting one local journalist to joke, „I guess when fighting season ends, emailing season begins.“

Profilový obrázek
František Šulc
ADMINISTRATOR
PROFILE

Ďalší články

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

Nejnovější komentáře