fbpx

Hoši, děkujem!

Hoši, děkujem!

Při návštěvě pana Rosse Hedvíčka v jeho rodném Kojetíně udělila vláda Spojených států amerických několika novodobým válečným veteránům v aktivní i záložní službě, kteří jsou rodištěm nebo bydlištěm z Kojetína, medaili za jejich službu v zahraničí po boku amerických vojáků. Medaile předal Ross Hedvíček osobně během slavnostního shromáždění v restauraci Na hrázi u Tondy, a to v pátek 7. 10. 2016.

Pan Hedvíček, s odkazem na fakt, že pro asi 20 vojáků hájící v zahraničí hodnoty křesťanské civilizace s nasazením vlastního zdraví a života se Kojetín stal jejich mateřskou obcí, se původně domníval, že na ocenění vojáků, kteří např. misi v Afghánistánu nebo Iráku absolvovali již třikrát, by se mohla podílet rovněž kojetínská samospráva. Ovšem po zaujetí pozic mrtvého brouka ze strany většiny místních vrcholových politiků se nakonec rozhodl jako americký občan konat samostatně.

b709ff3073_103553352_o2

V podvečer, po slavnostním aktu, následovala v kostele Nanebevzetí Panny Marie děkovná bohoslužba věnovaná dekorovaným vojákům. Je třeba ocenit nejenom vstřícný postoj ze strany Arcidiecéze olomoucké a 14. arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského Mons. Jana Bosco Graubnera k přání pana Hedvíčka poděkovat nejenom vojákům, ale také Bohu za jeho přízeň během jejich vojenské služby, nýbrž rovněž je třeba poděkovat faráři Pavlu Ryšavému, který bohoslužbu vedl, stejně tak i místním farníkům.

49423c2f77_103553345_o2

Obřad byl zakončen americkou hymnou a písní Člověk interpretovanou Pepou Nosem. Hoši, děkujeme! P.S. Od akce se distancovalo nejenom velení Armády České republiky, jakožto i hlavní vojenský kaplan, ale také Vojenská policie, Vojenské zpravodajství, Vojenská kancelář a jiné složky českých ozbrojených sil, včetně státních orgánů vyčleněných pro péči o veterány a válečné hroby. Hoši, děkujeme!

144 comments

Ďalší články

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

Cancel reply

144 Comments

 • Profilový obrázek
  Otto
  20. 10. 2016, 23:58

  Hedvicek byl zamestnec svazarmu, svazak a mel protekcni misto bezpecnostniho technika, vyhrazene clenum KSC, v lihovaru Seliko. Hedvicek jezdil kazdy rok do YU a utekl teprve 1986 kdyz mu hrozilo stihani za pasovani integrovanych obvodu.

  REPLY
  • Profilový obrázek
   Jarda@Otto
   21. 10. 2016, 6:52

   Hedvíček a megapodvod!!!!!!

   http://hedvicek.blog.cz/1610/afghansti-veterani-z-kojetina
   http://hedvicek.blog.cz/1610/ceske-medaile-za-hovno
   http://hedvicek.blog.cz/1610/video-z-ceremonie
   http://hedvicek.blog.cz/1610/z-casopisu-on-war-on-peace

   podvodník psychopat Hedviček a i podvodník Ing. Bohuslav Pernica, Ph.D.?…

   http://www.onwar.eu/2016/10/20/hosi-dekujem/

   "udělila vláda Spojených států amerických"…

   http://1url.cz/rtHWG
   vs
   http://1url.cz/atHwk, http://1url.cz/htHWJ , http://jdem.cz/chmev8,

   I ten certifikát nemá žádné náležitosti, je to amatérská napodobenina.

   Pro ty dotyčné to musela být pěkná šaškárna, a ti vojáci budou mít jistojistě z ostudy kabát. Navíc jsou i poškozeny Spojené státy americké, jejich vláda i armáda.
   Neuvěřitelné, že se k něčemu takovému propůjčí i církev.

   Více v diskuzi také zde: http://semental67.blog.cz/1610/prima-kojetin#komentare

   REPLY
   • Profilový obrázek
    Bohuslav Pernica@Jarda
    21. 10. 2016, 8:15

    Pracuje se s informacemi, které jsou k dispozici. Toto je blog, nikoliv ČTK či tiskový odbor ministerstva. Domnívám se, že stejně tak není třeba zkoumat původ medailí a z pohledu blogu to není ani možné. Navíc, po zkušenostech plk. v záloze Chaloupského zahraniční medaili nebo řád vám personální orgány do osobního spisu stejně nezapíší. Nechápu proto, proč by měli mít vojáci z ostudy kabát. Jestli si ztužku připnou na hruď mezi záplavu ostatních ztužek, je také vlastně jedno. Jejího rozeznání je schopen asi jen zkušený falerista. Nejsem si jist, kolika takovými odborníky disponují vojenské útvary, personální orgány nebo Vojenské zpravodajství. – Tedy jako že by byl voják popotahován za neustrojenost, že nosí na uniformě něco, co tam nepatří, není dovoleno (třeba nezavedenou výstrojní součástku), a má to sundat. Konečně, když vidíte některé vojáky s vylepenými všemi stupni medaile za službu nebo záslužného kříže na hrudi a nevadilo to žádnému ministrovi obrany, náčelníku Generálního štábu natož náčelníkovi Vojenského výboru NATO, tak není vůbec žádný důvod se čílit. Budeme-li mít hodně představivosti, tak to dokonce lze považovat za určitý druh strategické komunikace, taková vlastní propaganda. Taky se nedomnívám, že dotyční budou označeni za extrémisty a budou nějak popotahováni. Možná byl Hedvíček svazák, ale to asi kvůli dnešnímu věku a studiu na vojenské vysoké škole byli všichni čeští generálové jakožto osoby zpravidla předávající (a někdy jako personální orgány navrhující) medaile a vyznamenání. Dokonce je v armádě zatím hodně těch, kteří sami vstoupili do KSČ. Těm se dokonce teď nabízí medaile Veterán Studené války (1947-1990), když si zaplatí asi 700,- Kč. A vede je někdo jako extrémisty, mají nějakou ostudu? Absolvování Vojenské politické akademie Klementa Gottwalda v Bratislavě, přejmenované hned z kraje roku 1990 na Vojenskou vysokou pedagickou školu vás dokonce vůbec nijak nediskvalifikuje pro výkon funkce ministra nebo jejich jmenování do generálských hodností, protože lustrační osvědčení mají čisté. Nechápu proto tu histerii kolem.

    REPLY
    • Profilový obrázek
     Jarda@Bohuslav Pernica
     21. 10. 2016, 8:22

     "udělila vláda Spojených států amerických"…

     To je samozřejmě lež, jste podvodník.

     REPLY
    • Profilový obrázek
     Ladislav Chaloupský@Bohuslav Pernica
     21. 10. 2016, 9:29

     Pane kolego, odpověděl jste fundovaně a s nadhledem. Nicméně si myslím, že to bylo zbytečné. Z příspěvků číší závist a hloupost (nejspíš také výše IQ, včetně sociální inteligence) a s tímto nelze bojovat. Myslím, že to byl Werich, který řekl, že proti blbosti bojují i bohové marně. Snad jenom na doplnění. Kromě té neuvěřitelné závisti z příspěvků vyplývá také neznalost faktů. Kdysi jsem se pozastavoval nad tím, jak se šíří fámy a jim hodně lidí věří. Dnes to přecházím, musel bych se zase vrátit k Werichovi.

     REPLY
     • Profilový obrázek
      Otto@Ladislav Chaloupský
      21. 10. 2016, 9:40

      Soudruhu Chaloupsky, mylite se. Citat "Gegen Dummheit kämpfen selbst Götter vergebens" neni od Wericha, u ktereho zrejme Vase znalosti konci, ale napsal ho Gotthold Ephraim Lessing, velky nemecky basnik zidovskeho vyznani.
      Nemam nic proti vyznamenani vojaku, naopak, ale proti osobe Hedvicka, ktery byl poslusny pasluha totalitniho rezimu, stejne jako Vy, a dnes se vydava za bojovnika vuci totalite.

      REPLY
     • Profilový obrázek
      oskar @Otto
      26. 10. 2016, 18:44

      @otto – ani sa nepokusaj "premontovat" g.e.lessinga na zida – pako! kukni sa -> https://de.wikipedia.org/wiki/Gotthold_Ephraim_Lessing#Herkunft

      REPLY
    • Profilový obrázek
     JIrka@Bohuslav Pernica
     22. 10. 2016, 21:12

     Pane Pernica, dovoluji si poznamenat ze Vas koment je "mimo Misu". Nejde o to jak, proc a zac bude nekdo nosit falesne vyznamenani na poctive uniforme. To je osobni vec. Nejde ani o to ze Hedvicek udelil veteranum z Afghanistanu jeho vlastni privatni vyznamenani!!!
     Jde o to ze falesne predstavoval Ministerstvo Obrany USA ktere je jedine kdo vyznamenani udeluje, tim celou akci znehodnotil.

     Navic jeho napodobenina vyznamenani je priserny padelek coz si muze kazdy overit zde: https://en.wikipedia.org/wiki/Afghanistan_Campaign_Medal

     Tim celou akci znehodnotil, a oklamal vsechny pritomne. Poctivy vojak by si takove vyznamenani na uniformu nedal. Doufam ze jste pochopil nemoralnost jednani p. Hedvicka.

     REPLY
   • Profilový obrázek
    Jirka@Jarda
    22. 10. 2016, 20:54

    Privatni akce p.Hedvicka, jak koliv myslena ztratila vyznam protoze vyznamenani neni autenticke, je to pouze spatna napodobenina originalu. Navice to nema nic spolecneho s Ministerstvem Obrany USA ktere to vydava. Mimo jine je zcela jiste ze vyznamenani je udeleno pouze vojakum USA. Pro cleny mezinarodni koalice je jine vyznamenani! Kdo ty padelky vyrobil si ani nedal praci tam pridat kvezdy za kazdou z 6. akci v Afghanistanu ktere se davaji na stuhu!

    Zneuziti tohoto vyznameni je patheticke a je mi rozhodne lito tech kteri na to naleteli.

    REPLY
  • Profilový obrázek
   Jirka@Otto
   3. 11. 2016, 4:54

   To jsem nevedel, ale aby bylo jasno, je mi lito ucastniku toho divadla "Hedvickovy Medaile"

   US Army Regulation 600–8–22
   Headquarters
   Department of the Army
   Washington, DC
   25 June 2015
   UNCLASSIFIED

   1–38. United States awards to foreign military personnel
   b. U.S. campaign and service medals will not be awarded to members of foreign military establishments.
   Cesky:
   b. US kampaně a servisní medaile nebude udělena členům zahraničních vojenských zařízeních.
   c.Czech soldiers who deploy to Afghanistan (for at least 30 consecutive days) receive Medal of the Minister of Defense for Service Abroad – Afghanistan.[20] Also, Czech soldiers are eligible for NATO Non-Article 5 Medal after 30 either continuous or accumulated days on deployment in Afghanistan.[21]
   d. April 30, 2008, at 1550, Private First Class (rotný[3][4] in Czech; OR-3) Radim Vaculík, from the 102nd Reconnaissance Battalion, was killed in his M1151, 9 Czech soldiers have been killed in Afghanistan.[68]

   400 vojaku a civilistu se zucastnilo kampane v Afghanistu. 9 vojaku zemrelo. Vyznamenani dava Ceska Republika, ne USA. Navic ne nejaky Hedvicek za klub veteranu v USA kteri medaile nevydavaji!.

   REPLY
  • Profilový obrázek
   OTTO BERGER@Otto
   15. 11. 2016, 21:03

   OTTO = OTTO BERGER = KAREL MERTA, emigrant žijící v Brazílii a expert na vydávání pornografických comics

   http://ottocomix.blog.cz/1209/lustrace-byvale-svazacky

   REPLY
 • Profilový obrázek
  Luboš
  21. 10. 2016, 9:19

  Kdo je to Rostislav Hedvíček aka „Ross Hedvicek“?

  Psychopat, extrémně nenávistná osoba, extrémní oikofob, hochštapler, údajný antikomunista – který se ale právě kamarádí s komunisty a StBáky. Je na něj v ČR podána hromada trestních oznámení a dokonce jedna žaloba. Do ČR přijíždí „na tajno“, vždy přes Německo nebo Rakousko, aby nemusel na českém letišti projít kontrolou.
  Zajímá se o něj FBI a ATF.

  Zde jsou některé jeho výroky:

  „…Az jednou potkam pana boha…pak uz ho budu jen triskat pres tu jeho namyslenou komunistickou drzku, az z nej bude krev strikat a zuby litat… “
  http://hedvicek.blog.cz/1202/az-jednou-potkam-pana-boha

  „…obdivovat Vaclava Havla a vazit si ho…je to ekvivalent vazeni si Adolfa Hitlera… “
  http://hedvicek.blog.cz/1311/jak-jsem-se-nestal-cibulkou-wolfem-nebo-hucinem

  „… Jsem pro znovu zavedeni zelezne opony a obehnani Ceske republiky ostnatym dratem!!! …Smankote jak ja je nenavidim…“
  http://hedvicek.blog.cz/1508/diskuse-s-cechem

  „…Cesi jsou zver… “
  http://hedvicek.blog.cz/1411/jsou-cesi-95-sociopati

  „…je treba bombardovat z B-52 – treba i Prazsky hrad!.   “
  http://hedvicek.blog.cz/1306/cesky-vlastenecky-anti-amerikanismus/komentare/1#107890553

  „Urezal bych mu nejradsi hlavu, jako to delaji ti muslimstvi primitivove – ale ja bych si pripadal docela civilizovane.   “
  http://hedvicek.blog.cz/1407/jak-jsem-kradl-tri-banany

  „…Srazte podpatky, pozdravte vztycenou pravici a zarvete "Sieg heil!", Prazaci… “
  http://hedvicek.blog.cz/1301/korejske-seznamy

  „…Hitler byl socialista, to se libilo VSEM v ceskem narode. “
  http://hedvicek.blog.cz/1211/vykrik-attily-huna/komentare/1#104179596

  „…A uz kvuli te diakritice si myslim, ze Mistra Jana Husa upalili zcela zaslouzene…   “
  http://hedvicek.blog.cz/1207/filipika-proti-diakritice

  Den úmrtí Václava Havla: „..Stastnou cestu do pekla, hajzle. Tvi kolegove… Hitler se Stalinem uz tam na tebe cekaji… “
  http://hedvicek.blog.cz/1112/nenekrolog

  „… Cesi jako narod jsou jen bezcharakterni kurvy… “
  http://hedvicek.blog.cz/1005/kawasakiho-ruze-a-hovno-s-blatem

  „ja bych je akorat chtel videt vsechny viset a Cesko vybombardovano a srovnano se zemi a vyasfaltovano a nadelany lajny a bylo by z toho krasny parkoviste pro obchodni dum Skala v Budapesti. “
  http://cz.talk.narkive.com/AU8a9eYW/ross-hedvicek-kandiduje-do-spravni-rady-wikipedie

  „.. jsem prece neco jako internetovy F.L.Vek a sirim svetlo v temnotach tech blbych ceskych hlav…  “
  http://hedvicek.blog.cz/1604/z-facebooku#118716406

  atd., atd., atd.
  Souhrn jeho výroků je zaznamenán zde: http://hedvicek.unas.cz

  Lidé okolo Hedvíčka (někdy též nazývaní „Hedvíčkova sekta“): http://hedvicek.unas.cz/2.htm

  REPLY
  • Profilový obrázek
   Lossos@Luboš
   21. 10. 2016, 14:38

   Ještě jste zapomněl, že Hedvíček je především nebetyčný lhář, fabulátor a spammer.

   REPLY
 • Profilový obrázek
  Russ Kurvicek
  21. 10. 2016, 9:41

  Oslové co se spolupodíleli nebo naletěli Hedvíčkově šaškárně:
  http://nd06.jxs.cz/690/328/41240ac5ec_103553353_o2.jpg

  REPLY
 • Profilový obrázek
  Petr
  21. 10. 2016, 9:58

  Člověk co má kouska cti by teď natahoval závěr…

  REPLY
 • Profilový obrázek
  Russ Kurvicek
  21. 10. 2016, 10:13

  https://www.facebook.com/groups/1420393838221851/

  Jirka Hűbner je prý starý kádrovák z Vítkovických železáren.

  REPLY

Nejnovější komentáře